K@home


NASIL UYGULANIR?

K@home Evde Eğitim, 13 aydan 78 aya kadar okul öncesi çağdaki tüm çocuklar için aylık olarak hazırlanmış bir modeldir.
Bu modelde çocuğunuz 20 aylık ise 20 aylık çocuklar için hazırlanmış eğitim setini kullanırken, bir sonraki ayda çocuğunuz 21 aylık olduğunda 21 aylık çocuklar için hazırlanmış eğitim setini kullanacaksınız.

Bu sebepten K@home Evde Eğitim programına dahil olan ailelere aylık olarak gönderimler yapılacaktır.

K@home Evde Eğitim, 13 aydan 78 aya kadar okul öncesi çağdaki tüm çocuklar için aylık olarak hazırlanmış bir modeldir.

Bu modelde çocuğunuz 20 aylık ise 20 aylık çocuklar için hazırlanmış eğitim setini kullanırken, bir sonraki ayda çocuğunuz 21 aylık olduğunda 21 aylık çocuklar için hazırlanmış eğitim setini kullanacaksınız.

Bu sebepten K@home Evde Eğitim programına dahil olan ailelere aylık olarak gönderimler yapılacaktır.

Bir okul öncesi kurumda çocuğunuzun geçirdiği günlük zaman dilimini düşünün. Genellikle çocuklar, okul öncesi kurumlarda günlük ortalama 6-8 saat bulunurlar. K@home Evde Eğitim programını günde sadece 1 saat uygulayarak çocuğunuza mevcut okul öncesi eğitim müfredatından daha fazlasını verebileceksiniz. Böylelikle çocuğunuzun öğrenme kapasitesini maksimuma çıkarmaya, zayıflıklarını güçlendirmeye ve yetenekli olduğu özel alanlara odaklanmaya fırsat tanımış olacaksınız.

K@home İle Günde 1 Saat Evde Eğitim programına dahil olan ailelere, her ay çocukların yaş ve aylarına uygun müfredat programları gönderilir. Müfredat içeriği sadece akademik eğitim programlarını değil, aynı zamanda ev içi-ev dışı faaliyetleri, oyunları, etkinlikleri ve uzmanlarca hazırlanmış çocukların yeteneklerini geliştirici aktiviteleri de içermektedir.

Aylık olarak ebeveynlere yönelik rehberlik çalışmaları ve sanatsal, bilimsel, sosyal, kültürel etkinlikler gönderilecek olan müfredat programlarının vazgeçilmezleridir. Sadece günde 1 saat evde eğitim programını tercih eden aileler, çocukları ile daha fazla zaman geçirebilecekleri gibi çocuklarının sosyalleşebilmesi için onlarla sosyal etkinliklere katılabilecekleri daha fazla zamana sahip olacaklardır.

K@home tarafından gönderilecek aylık müfredatları ve etkinlikleri, gün içinde belirleyeceğiniz saatlerde parça parça veya tek seferde sadece toplam 1 saat uygulayarak çocuğunuzun daha özgür, daha mutlu, daha donanımlı gelişimine şahitlik edebilirsiniz.

“Çocuğum bir kuruma gitmediğinde sosyalleşemez”diyorsanız, yanılıyorsunuz

Günümüzde ailelerin arkasına saklandığı en büyük yalanı kendi kendinize söylüyorsunuz. Çocuklar K@home ile sosyalleşemez değil, aksine sosyalleşmek için daha çok zamana ve imkana sahip olurlar. Sosyal, kültürel, sanatsal ve yetenek geliştirici etkinlikler aylık olarak ailelere ulaştırılacaktır.

‘Ben eğitimci değilim, nasıl öğretebilirim? Ayrıca bunun için daha fazla maddi imkan gerekli olacaktır’ diyorsanız, yine yanılıyorsunuz. K@home Evde Eğitim programını uygulamak için öğretmen olmak değil, anne veya baba olmak gereklidir. Gönderilecek programlar aileleri yönlendirici niteliktedir. K@home, bir okul öncesi eğitim kurumuna verdiğiniz ücretlerden daha ekonomiktir.

“Anne-baba olarak ikimiz de çalışıyoruz. Bu metodu uygulama ihtimalimiz yok” diyorsanız; çocuğunuzu mecburen bir okul öncesi kuruma göndermek durumundaysanız yine de hafta sonları bu programı uygulayabilirsiniz.

Aşağıda isimleri yazılı kişilerin evde eğitim aldığını biliyor muydunuz?

Agatha Christie, Thomas Edison, Alexander Graham Bell, George Washington, Condoleeza Rice, Clive Staples Lewis, Erwin Schrödinger, Frank Llyod Wright, Whoopi Goldberg, Benjamin Franklin, Albert Einstein, Michael Faraday, Pierre Curie, Leonardo da Vinci, Mozart, Mendelssohn, Louis Armstrong, Charlie Chaplin, John Lennon, Charles Dickins, George Bernard Shaw, Erik Demaine, Francis Collins, ve daha birçok kişi...

Peki, araştırmalar ne diyor?

 
ABD’de yapılan araştırmalarda, evde eğitim alan çocukların akranlarına göre akademik olarak daha başarılı oldukları saptanmıştır. 7300 kişi arasında yapılan araştırmada evde öğrenim gören çocukların %71’i sosyal aktivitelerde yer alırken, aynı yaş grubunda bu oran %37’de kalmıştır. Evde öğrenim gören çocukların %60’ı hayatlarını çok mutlu olarak tanımlarken, genelde bu oran %28’de kalmıştır. Kişilik algı testlerinde evde eğitim alanların %90’ı başarılı olurken, bu oran okulda eğitim alanlarda %50’de kalmıştır.

Kanada’da yapılan araştırmada, evde eğitim alan çocukların okuldaki akranlarına göredaha az televizyon seyrettikleri ve daha fazla sosyal etkinliklere katıldıkları saptanmıştır.

İngiltere’de yapılan araştırmalarda, çocuğu ile daha fazla zaman geçirerek evde eğitim modelini uygulayan ailelerin çocuklarında toplumsal uyum sorunu yaşanmazken, okulda eğitim alan çocuklarda kurumlarda karşılaştıkları olumsuzluklardan dolayı sıkça toplumsal uyum sorunu yaşandığı gözlemlenmiştir.

Ülkemizde yapılan araştırmada, 0-7 yaş aralığında çocuğu olup herhangi bir okul öncesi kuruma gönderen kişilerin %41’i öğretmenlerin yetersizliğinden, %48’i kurumların fiziki şartlarından, %33’ü kurumlarda yapılan eğitimsel faaliyetlerin yetersizliğinden, %20’si kurumlardaki olumsuz davranış şekillerinden dolayı memnun olmadıklarını ifade etmiştir.

Aynı araştırmaya katılan kişilerin %47’si ilkokula başlayana kadar çocuğunu herhangi bir okul öncesi kuruma göndermeyi düşünmediğini ifade etmiştir.

 • K@home GENEL MERKEZ
  K@home UYGULAMA MERKEZİ

  • Suadiye Mah. Bağdat Cad. Yazanlar Sokak
   Petek Apt. No:17 Daire:1
   Suadiye - Kadıköy - İstanbul
  • 0537 658 1877 (Danışma Hattı)
  • info@kahometurkiye.com
   
   
Loading